4 Mayıs 2011 Çarşamba

Hayalperest

Gel, birlikte seyahate çıkalım bu yaz. Çok uzaklara gidelim. Gülelim sadece. Neden diye sorma işte. Nereye diye de sorma. Paramızın yettiği yere. Tamam, bazı bazı kambur üstü yerlere. Kimi kimi de eski bar sokaklarına. Ne önemi var. Gel dedim ya benimle.
Elimden tutma razıyım. Gözlerindeki gülüşü göreyim yeter. Yanında olayım. Aşık olayım sana tekrar tekrar.
Sen olma, ne çıkar.  Bilmeyiver sevgimi, bilmeyi ver bakışlarımdaki manayı. Bilmemezliğe gel ya da. Gözlerimin derinliklerinde kendini görüp gülümse sadece. Gülüşün var ya o yeter bana.
Seninle dinleyeyim şarkıları. O beğendiğin şarkıları dinlet bana. Şarkılara seninle anlam yükleyeyim. Ellerimiz yanlışlıkla da olsa birbirine değdimi yanayım, gözlerimdeki alevi gör. Ya da görmeyiver ne olmuş yani.
Seninle içeyim dünyanın en güzel şaraplarını. Sana olan aşkım şaraba olan aşka dönüşsün. Seninle şarabı sevişimi gör, hisset. Ya da hissetmeyiver ne olmuş.
Seni karalayayım kağıtlara, çizeyim yazayım. Her seferinde gülümse. Biraz komik çizerim, birazda abartı katarım kalemime. Hepsi sen gül diye. Yanımda kal diye. Bunları farketmesende benimle kal diye..

1 yorum: